نه گانه ایرانی؛ بیانگر فضیلت ها و رذیلت ها
نه گانه ایرانی؛ بیانگر فضیلت‌ها و رذیلت‌ها
۱۳۹۷-۰۲-۱۳
گزارش تصویری کارگاه نمایش و تحلیل فیلم
گزارش تصویری کارگاه تحلیل فیلم- فروردین ۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۱۶
دکتر مهشید رضوی، موسسه ماه شید خرد

تیپ عدالت طلب

تیپ ۶

 

تیپ شخصیتی ۶  دنیا را جایی ناامن می‌شناسد که لازم است بسیار با مراقبت و احتیاط به پیش ببرد. او همواره دراین نگرانی بسر می‌برد که چه چیزی او و نزدیکانش را تهدید می‌کند و او چگونه می‌تواند همه لوازم احتیاط را فراهم کند. تیپ عدالت طلب فرد منصف و صادقی است که کوشش می‌کند تا انصاف بر هر چیز را رعایت کند.

این تیپ شخصیتی را می­ توان با تعهد، حالت­‌های شدیدا محافظه­ کارانه و البته امنیتی­ آنها شناخت. افراد با این تیپ شخصیتی، قابل اعتماد و سخت کوش هستند و در عین حال شکاکیت آن­ها قابل مشاهده است. افراد با تیپ شخصیتی شماره­ ی ۶ معمولا دارای حالت­‌های سنتی هستند زیرا نسبت به کارآمدی هر موضوع جدیدی شکاکیت دارند.

در حالت ایده ­آل این افراد دارای استحکام شخصیت بالایی هستند و می‌­توان به آن­ها اتکا کرد و معمولا از خود و اطرافیان­شان شجاعانه دفاع می­ کنند.

تیپ شخصیتی شماره­ ی ۶ نسبت به خانواده، عقیده و سازمان خود بسیار وفادار و وظیفه ­شناس هستند. موضوع اصلی در ذهن این افراد “امنیت” است اعم از امنیت مالی، امنیت شغلی، امنیت فیزیکی و … چنان چه هر یک از این امنیت‌ها در او تهدید شود. آرامش تیپ ۶ مختل می‌شود و نگرانی و اضطراب در او شدت خواهد گرفت. این وضعیت در شخصیت تیپ ۶ بشدت می‌تواند او را آزرده و خسته کند.

 

موسسه فرهنگی-هنری ماه شید خرد

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شانزده + یک =

//]]>