ضمیر نیمه آگاه ما-2
ضمیر نیمه آگاه ما-بخش دوم
۱۳۹۶-۱۲-۰۸
مصاحبه دکتر رضوی با خانم دکتر لاله بختیار- شیکاگو
مصاحبه دکتر رضوی با خانم دکتر لاله بختیار – شیکاگو
۱۳۹۶-۱۲-۰۹
مصاحبه دکتر مهشید رضوی رضوانی با دکتر مریم بختیار

مصاحبه دکتر مهشید رضوی با سرکار خانم مریم بختیار

 

دکتر لاله بختیار کیست؟

 

دکتر لاله بختیار متولّد سال ۱۳۱۷، ایرانی آمریکایی ساکن شیکاگو، محقّق، پژوهشگر و استاد فلسفۀ اسلامی، اخلاق، عرفان و روانشناسی سنّتی است. او دارای مدرک کارشناسی تاریخ، کارشناسی ارشد فلسفه، فوق لیسانس روانشناسی مشاوره و دکترای روانشناسی تربیتی می‌باشد. لاله بختیار همچنین دارای مدرک مشاوره و روان درمانگری ایالت ایلینوی در سطح ملّی می‌باشد. از لاله بختیار می‌توان بیش از ۲۰۰ عنوان منتشر شده در وب سایت آمازون یافت که شامل کتاب‌هایی است او نوشته، ویرایش یا ترجمه کرده و یا بر کتاب‌های مختلف مقدّمه نوشته است.  

هم اکنون نیز دکتر لاله بختیار مدیر مسئول انستیتو روانشناسی سنّتی (ITP) می‌باشد که بیش از صدها دانشجو در این حوزه در جهان تربیت کرده است.

 

قسمتی از نوشته دکتر سیّد حسین نصر در “پیش گفتار”، کتابچۀ راهنمای شفاگر اخلاق  به قلم دکتر لاله بختیار:

«اثر دکتر بختیار نه تنها از اهمّیّت علمی‌برخوردار است، بلکه اثری است کاربردی برای آنهایی که از اناگرام استفادۀ عملی می‌کنند و آنانی که به دنبال شفای اخلاقی و روانی هستند. این کتاب همچنین پیامی‌بسیار کلیدی را در بردارد بدین مضمون که فنون سنّتی، اصول و نمادها، در حالیکه همواره متضمّن ارزشی ذاتی هستند و ریشه در حقیقت دارند، معنا و اثر خود را تنها در جهانی معنوی و پویا نشان خواهند داد، گرچه نیز می‌توانند از چنین جهانی به جهان دیگر منتقل شوند».

مجموعه فیلم‌های زیر مصاحبه و گفتگویی است که دکتر مهشید رضوی رضوانی با خانم مریم بختیار، خواهر دکتر لاله بختیار صورت گرفته تا به آشنایی بیشتر از لاله بختیار و خانواده اثر گذار او در جامعه ایران می‌شویم.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

3 × سه =

//]]>