نگاهی به زندگی و فعالیت های موثر دکتر لاله بختیار
نگاهی جامع به زندگی و فعالیت‌های دکتر لاله بختیار-قسمت اول
۱۳۹۷-۰۲-۲۷
گزارش دورهمی روانشناسانه. اردیبهشت 97
گزارش دورهمی‌روانشناسانه- اردیبهشت ۹۷
۱۳۹۷-۰۲-۳۰
دکتر مهشید رضوی، موسسه ماه شید خرد

تیپ رهبر و رئیس

تیپ ۸

 

شخصیت رهبر و رئیس زندگی را محیطی پر خطر می‌شناسد که معتقد است باید بتواند چالش‌های آن را با نهایت قدرت و مبارزه به کنترل خود در بیاورد. او بر این باور است که اگر این مبارزه را به خوبی پیش نگیرد، مبارزه اش منجر به شکست خواهد شد و او آسیب خواهد دید.

تیپ شخصیتی شماره­ ۸ دارای ویژگی ­های یک رئیس است. خود انگیخته، با قدرت در بیان کلمات، قاطع، محافظ زیر دستان خود، کاردان، دارای صراحت لهجه و البته بعضا خود رأی و بی پروا است.

تیپ شخصیتی شماره­ ۸ اصطلاحا به عنوان تیپ “رهبر” شناخته می­ شود چرا که به خوبی می‌­تواند به دیگران انگیزش دهد و در عین حال خودش در رأس امور باشد. مهمترین موضوع برای افراد تیپ ۸، کنترل محیط پیرامون است. آن­ها با کنترل محیط پیرامون خود و به ویژه افراد، از هرگونه مورد کنترل واقع شدن خود، دوری می‌­کنند.

 

تیپ شخصیتی شماره­ ۸ تیپی است با جنبه­ بارز “کاریزماتیک” در حالات چهره و قدرت سخنوری خود. این­ها معمولا بدون اینکه پست سازمانی مشخصی داشته باشند می‌­توانند قدرت خود را به دیگران به شکل ناخودآگاه القا کنند. در حالت ایده ­آل، تسلط زیادی بر خود دارند و به خوبی می­ توانند دیگران را در جهت پیشرفت زندگی ­شان تحت­ حمایت خود در آورند. همچنین این تیپ شخصیتی می‌­تواند به خوبی مثل یک قهرمان رفتار کند.

شخصیت تیپ رهبر برخوردار از انرزی زیاد و فوق العاده ای است که گویی به شکل خستگی ناپذیر ادامه می‌دهد. به همین دلیل لازم است این تیپ شخصیتی همواره نسبت به کاربرد انرژی خودش مراقبت کند، به ویژه که همواره در محیط، شیوه کنترل گری قوی را در پیش می‌گیرد.

 

موسسه فرهنگی-هنری ماه شید خرد

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هشت + 20 =

//]]>