موسسه ماه شید خرد، محمدکاظم جاوید
مدیریت و اناگرام- بخش دهم و پایانی
۱۳۹۶-۱۰-۱۶
دکتر مرجان خودی، موسسه ماه شید خرد
نظم اجتماعی
۱۳۹۶-۱۰-۱۷
تحلیل فیلم ویپلش بر مبنای اناگرام، دکتر مهشید رضوی رضوانی، موسسه ماه شید خرد

کارگاه نمایش و تحلیل فیلم با رویکرد اناگرام 

چهارشنبه آخر هر ماه در موسسه ماه شید خرد

رایگان

همراه تحلیل شخصیت‌های فیلم با رویکرد اناگرام

 

برگزار شد

 

Whiplash

داستان یک شاگرد و استاد در فضای هنر و موسیقی

 

این کارگاه، چهارشنبۀ آخر هر ماه در مؤسسۀ فرهنگی ماه ­شیدِ خِرَد، به صورت رایگان برای عموم برگزار می‌گردد. در این کارگاه با تحلیل شخصیت ­های فیلم از دید روانشناسی و به طور ویژه شخصیت­‌های نُه گانه در اِناگرام، سعی بر این داریم تا بتوانیم هر چه بهتر و بیشتر به ترویج دانش اِناگرام کمک کنیم.

یکی از روش‌های آموزش در هر حوزه ای، ارائۀ جنبه‌های کاربردی آن دانش است؛ در کارگاه تحلیل فیلم نیز هدف ما همین است: نشان دادن جنبه‌های کاربردی دانش شخصیت شناسی با رویکرد اِناگرام.

 

دکتر مهشید رضوی رضوانی، موسسه ماه شید خرد

 

در هشتمین نشست، به نمایش فیلم Whiplash ساختۀ دیمین شزل (Damien Sayre Chazelle) کارگردان و نمایش نامه نویس آمریکایی پرداخته می‌شود. فیلم داستان یک شاگرد و استاد را در فضای هنر موسیقی روایت می‌کند: اندرو نیمن به عنوان شخصیت اول فیلم، به دنبال یادکیری موسیقی، در هنرستان شفر مشغول به هنر آموزی است که به گروه موسیقی که رهبری آن به عهدۀ “ترنس فلچر” است دعوت می‌شود. فراز و فرودهای داستان، کمک می‌کند تا هر یک از شخصیت‌های داستان، نقاط قوت و ضعف خود را نشان دهند.

فیلم برندۀ جایزۀ اسکار بهترین نقش مکمل مرد، اسکار بهترین صدابرداری و نیز اسکار بهترین تدوین در هشتاد و هفتمین دورۀ مسابقات اسکار شده است. همچنین نامزد جایزۀ بهترین فیلم در همان دوره شده است.

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

15 − دوازده =

//]]>