اناگرام یا MBTI؟ - بخش چهارم
اناگرام یا MBTI ؟ – بخش چهارم
۱۳۹۶-۱۰-۰۶
پیوستگی مداوم جامعه و انسان
پیوستگی مداوم جامعه و انسان
۱۳۹۶-۱۰-۱۰
مدیریت و اناگرام- تیپ 8

مدیریت و اِناگرام – بخش نهم

 

مقدمه:

تیپ ۸ در جایگاه مدیریت چگونه برخورد می‌کند؟ با توجه به اینکه در مقالۀ اول در مورد مفهوم مدیریت بحث شد، این نتیجه گیری صورت گرفت که: اصلی ترین وظیفۀ مدیران، تصمیم گیری است؛ از سوی دیگر می‌دانیم تیپ ۸ ای‌ها از تیپ‌های عملگرا هستند. این تیپ شخصیتی در چاچوب‌های آموخته شده باقی نمی‌ماند زیرا تمایل ذاتی دارد تا محیط پیرامون خود را تحت کنترل درآورد و در عین حال، از تحت کنترل واقع شدن، به شدت بیزار است.

 

تیپ ۸ شخصیتی اِناگرام در جایگاه مدیریت:

تیپ ۸ ای‌ها، نگرش ذاتی شان کنترل محیط پیرامون خود است، و برای تحقق این هدفِ خود از هیچ کوششی دریغ نمی‌کنند. تیپ ۸ ای‌ها در هر جایگاه سازمانی که باشند، حالت‌های کنترل گری خود را به نوعی پیاده می‌کنند که عدم کنترل بر روی این رفتار خود، می‌تواند آسیب جدی به آن‌ها و زندگی شغلی شان وارد کند.

این تیپ شخصیتی با توجه به توانایی ذاتی رهبری، می‌تواند به مدیریت پروژه‌ها و أمور بپردازد. این تیپ شخصیتی می‌تواند اطرافیان خود را انگیخته کند و اگر از این توانمندی خود به درستی بهره ببرد، صرفاً جایگاه سازمانی اش نیست که برای افراد اهمیت دارد، بلکه به دلیل توانایی در نفوذ بر افراد، به خوبی در دل آن‌ها جا پیدا می‌کند. این تیپ شخصیتی تؤام با حالت‌های کنترلگری خود، به پشتیبانی نسبت به تیم / گروه / مجموعه / سازمان خود می‌پردازد. به بیان دیگر، آن‌ها را شرطی میکند که تا با من هستید از حمایت‌های من برخوردارید و در غیر اینصورت، باید پاسخگو باشید.

 

یکی از ویژگی‌ها تیپ ۸ ای‌ها این است که به شکلی دیوانه وار صادق هستند؛ صداقت آن‌ها ناشی از این است که از انتقاد نمی‌هراسند و در صورتیکه سمت ۵ خور را تقویت کرده باشند، به خوبی قادر هستند از این انتقادها به منظور اصلاح رفتار خود در راستای تحقق هر چه بهتر مطلوب بهره گیری کنند. این‌ها به دلیل اینکه خودشان دارای ویژگی صداقت هستند، لذا نمی‌توانند عدم صداقت دیگران را تحمل کنند.

این تیپ شخصیتی عمیقاً اهل عمل است و از حرف بیهوده زدن و گزافه گویی اجتناب می‌کند، لذا از افراد سازمان انتظار دارد که برنامه‌ها را پیش ببرند و هیچگونه دریغی نداشته باشند.

 

مهارت و علاقمندی ذاتی تیپ ۸ ای‌ها به رهبری و مدیریت، معمولاً آن‌ها را به سوی رده‌های بالای سازمانی سوق می‌دهد. افراد با این تیپ شخصیتی خیلی از جایگاه‌های پایین اجتماعی استقبال نیم کنند، نه به این دلیل که همانند تیپ ۳ جایگاه اجتماعی برای آنها مهم باشد، بلکه جایگاه تصمیم گیری و اعمال قدرت برای آن‌ها مهم است.

تیپ ۸ ای‌ها برای اینکه به خوبی بتوانند رشد کنند و حالت‌های پرخاشگرانۀ خود را تحت کنترل خود در آورند، باید علاوه بر اینکه سمت ۵ خود را به منظور هر چه بیشتر عاقلانه رفتار کردن به کار گیرند، باید سمت ۲ را نیز به منظور افزایش ظرفیت‌های احساسی خود به کار ببرند. این تیپ شخصیتی باید بتواند دیدگاه‌های دیگران را به نفع خود نگه دارد تا به عنوان یک رهبر واقعی شناخته شود.

 

تیپ ۸ اگر به این سمت برود که در عین آرامش، رفتار قاطعانۀ خود را به کار برد، می‌تواند خیلی راحت تر در سازمان‌ها پیشرفت کند. برای این أمر باید از بال ۹ خود کمک بگیرد. معمولاً تیپ ۸ با بال ۹ دارای این ویژگی است که شدت پرخاش‌هایش کنترل شده تر است.

همانند سایر تیپ‌های شخصیتی، تیپ ۸ باید بتواند نگرش سایر تیپ‌ها را درک کند، متوجه انگیزه‌های آن‌ها شود و عومل تحریک هر یک را درک کند. اگر تیپ ۸ با نگرش اصلاح گرایانۀ تیپ ۱ آشنا نباشد، به این اشتباه می‌افتد که او می‌خواهد کنترل شود، لذا به مقابله با او برمی‌خیزد در حالیکه اگر نگرش او را بشناسد، می‌تواند با یک بحث منطقی، تیپ ۱ ای را مجاب کند. یا در برخوردش با تیپ ۶ ای‌ها، اگر بداند که آنها شکاکیت ذاتی نسبت به موضوعات جدید دارند، قطع به یقین کمتر برآشفته می‌شود و یا اگر از نگرش آرامش جوی تیپ ۹ آگاه باشد، از برخوردهای تند با وی می‌کاهد.

 

محمدکاظم جاوید- مدرس اِناگرام و مدیر داخلی موسسۀ ماه شیدِ خِرَد

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

سه × سه =

//]]>